FAQPro občanyRegistrace

Jak vstupuji na svůj účet?

Přihlášení provedete na úvodní stránce nebo na adrese moje.aktivnimesto.cz/prihlaseni. Pro vstup zadáváte přístupové údaje (e-mail a heslo), které jste obdrželi po registraci.

Další otázky na téma Registrace

Co když mají moje děti trvalé bydliště na jiné adrese?

Ničemu to nevadí. V rámci registrace máte možnost u svých dětí zadat jinou adresu trvalého pobytu, než je Vaše. Aby však mohli využít nabídku příspěvků „jejich“ radnice, je potřeba při registraci zadat aktivní město odpovídající bydlišti dětí.

Ke kterému Aktivnímu městu se mohu přihlásit?

Při registraci zadáváte výchozí Aktivní město, ke kterému se chcete přihlásit. Toto Aktivní město je pro Vaše výchozí. Systém v tuto chvíli nenabízí možnost zaregistrovat se k více aktivním městům současně.

Co se děje po registraci?

Pár minut po registraci Vám přijdou do mailu přihlašovací údaje. Login (používáme Váš e-mail) a heslo. S nimi se můžete hned přihlásit a podívat se, jaké příspěvky a informace Vaše aktivní město nabízí. Ještě to ale nebude 100% fungovat, musíme Vás totiž ověřit.

Abyste mohli žádat o příspěvky a objednávat aktivity, je potřeba údaje zadané při registraci ještě ověřit. Toto ověření provádí radnice Aktivního města, ke kterému se hlásíte, vůči registru obyvatel a zabere zpravidla 3-5 pracovních dnů. O výsledku Vás vyrozumíme mailem.

Jak probíhá registrace?

Registrace je přístupná na adrese moje.aktivnimesto.cz/registrace. K tomu, abyste mohli registrací projít, budete potřebovat vlastní e-mailovou adresu. Na jednu adresu je možné se zaregistrovat pouze jednou. Pokud již na danou adresu účet existuje, přihlaste se nebo si nechejte poslat údaje pro obnovu hesla.

V registračním formuláři zvolte, ke kterému Aktivnímu městu se chcete přihlásit a vyplňte Vaše osobní údaje a údaje o Vašich dětech (pole označená hvězdičkou jsou povinná). Jméno a bydliště prosím vyplňujte tak, jak jsou uvedena v občanském průkazu nebo rodném listě. I malá nepřesnost včetně diakritiky může způsobit, že následně nebudete systémem ověřeni.

Dokončením registrace potvrzujete souhlas se zpracování osobních údajů. Jejich rozsah je popsán v informacích o jejich zpracování, která jsou součástí registračního formuláře.

Po úspěšné registraci obdržíte e-mail s přístupovými údaji a dalšími pokyny.

Kdo se může do systému Aktivní město registrovat?

Do systému Aktivní město se může přihlásit každý občan starší 18 let s vlastní e-mailovou adresou, bez ohledu na své bydliště. Děti mladší 16 let nemohou mít vlastní účet a v systému Aktivní město mohou vystupovat pouze v rámci účtu svého rodiče. Údaje o svých dětech uživatel zadává už při registraci, případně si je může přidat na kartě Osobní údaje, kde je možno spravovat svůj účet.

Děti starší 16 let svůj účet mít můžou, ale jeho funkčnost je omezená. Nemůžou např. sami podávat žádosti o příspěvky a pod., to za ně musí nadále provádět rodič nebo zákonný zástupce. Účet pro tyto starší děti vzniká tak, že rodič v rámci správy svého účtu u dítěte využije tlačítko Vytvořit vlastní účet.